"Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi" filialida "Kiber jinoyatchilik - zamon havfi" mavzusida yig'ilish bo'lib o'tdi.
18.11.2022
612
Bugungi kunda global axborot maydonida kiber makon bilan bogʼliq yangidan-yangi tahdidlar yuzaga kelmoqda.
Shu bois, jamiyatimizda kiber jinoyatchilik va firibgarlik yo'li bilan plastik kartalardan pul echib olish xavfini oldini olish maqsadida, joriy yilning 17-noyabr kuni "Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi" filialida "Kiber jinoyatchilik - zamon havfi" mavzusida yig'ilish bo'lib o'tdi.
Yig'ilishda Nukus shahri IIB hodimlari va filial hududining profilaktika inspektori qatnashib filial xodimlariga ogoh bo'lish, kiberfiribgarlarning "qarmog'i" ga ilinib qolmaslik bo'yicha eslatmalar berib o'tdi. Shu bilan birga hozirgi kunda 30% jinoyatlar kiberfiribgarlik ishlariga to'g'ri kelishi haqida ma’lumotlarni taqdim etishdi.

В филиале «Устюртская геофизическая экспедиция» прошла встреча на тему «Киберпреступность – опасность времени».
18.11.2022
558
Сегодня в глобальном информационном пространстве появляются новые угрозы, связанные с киберпространством.
Поэтому 17 ноября текущего года в филиале «Устюртская геофизическая экспедиция» прошла встреча на тему «Киберпреступность – опасность времени" в целях предотвращения риска в нашем обществе снятии денег с пластиковых карт путем мошенничества.
На встрече участвовали сотрудники ОВД города Нукуса и инспектор по профилактике района, которые дали сотрудникам филиала памятки быть бдительными и не попадать на «крючок» кибермошенников. При этом они сообщили, что 30% преступлений составляют кибермошенничество.