"Buxoro geofizika ekspeditsiyasi" filialida "Kiber jinoyatchilik: tahlil, tahdid va himoya" mavzusida yig'ilish bo'lib o'tdi
16.11.2022
535
Joriy yilning 15-noyabr sanasida "Buxoro geofizika ekspeditsiyasi" filialida "Kiber jinoyatchilik: tahlil, tahdid va himoya" mavzusida yig'ilish bo'lib o'tdi. Yig'ilishda Buxoro viloyati ichki ishlar boshqarmasi xodimlari tomonidan filial ishchi-xodimlariga аsrimizning global muammolari qatoriga yangidan-yangi turlari bilan tilga olinayotgan kiberjinoyatchilik to'g'risida to'liq tushuncha berildi. Yig'ilish davomida оson boylik orttirish maqsadida ijtimoiy tarmoqlar orqali e'lon qilinayotgan turli yutuqli o'yinlar, elektron savdolarda ishtirok etmaslik, internet tarmog'idagi har xil mobil ilovalarni telefonga yuklab olmaslik va unga plastik karta raqamlarini kiritmaslik bo'yicha tushuntirishlar berildi.
Muhim esslatma!!! Kiberjinoyatchilar ijtimoiy tarmoqlar orqali har xil vajlar bilan karta egalariga SMS-xabarnomalar jo'natmoqda. Bunday xabarlarga aslo javob bermang.

В филиале «Бухарской геофизической экспедиции» состоялось совещание на тему «Киберпреступность: анализ, угроза и защита»
16.11.2022
538
15 ноября текущего года в филиале «Бухарской геофизической экспедиции» состоялось совещание на тему «Киберпреступность: анализ, угроза и защита». На встрече сотрудники ОВД Бухарской области дали полное представление о киберпреступности, которая упоминается в числе глобальных проблем нашего века с новыми видами. В ходе встречи разъяснялись различные выигрышные игры, объявляемые через социальные сети, не участвовать в электронных распродажах, не скачивать из интернета различные мобильные приложения и не вводить в телефон номера пластиковых карт.
Важная заметка!!! Киберпреступники рассылают SMS-сообщения держателям карт по разным причинам через социальные сети. Никогда не отвечайте на такие сообщения.