2-noyabr kuni "Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi" filiali xodimlari Qoraqalpoq Davlat Universiteti "Neft va gaz" fakulteti talabalariga o'quv seminari o'tkazdi.
07.11.2022
485
"O'zbekgeofizika" aksiyadorlik jamiyatida yosh kadrlarni tayyorlash va yoshlarga bo'lgan e'tibor alohida o'rinda turmoqda. Shu jumladan, oliy o'quv yurtlarida talabalarga geologiya va geofizika sohasini keng yoritish dasturi yo'lga qo'yilgan.
Joriy yilning 2-noyabr kuni Nukus shahri Qoraqalpoq Davlat Universiteti "Neft va gaz" fakulteti talabalariga "Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi" filiali xodimlari tomonidan "Kon geofizikasi" va "Quduqlarda geologik-texnologik tadqiqotlar jarayoni" mavzularida o'quv seminari o'tkazildi.

2 ноября сотрудники филиала «Устюртская геофизическая экспедиция» провели обучающий семинар для студентов факультета «Нефть и газ» Каракалпакского государственного университета.
07.11.2022
475
В акционерном обществе «Узбекгеофизика» подготовка молодых кадров и внимание к молодежи занимают особое место. В том числе запущена программа широкого охвата геологии и геофизики студентов высших учебных заведений.
2 ноября т.г. сотрудники филиала «Устюртская геофизическая экспедиция» провели обучающий семинар на тему «Горная геофизика» и «Процесс геолого-технологических исследований в скважинах» для студентов факультета «Нефтегаз» Каракалпакского государственного Университет Нукуса.