2025-yil 14-mart kuni “O‘zbekgeofizika” AJda korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha davra suhbati tashkil etildi.
14.03.2025
1185
2025-yil 14-mart kuni “O‘zbekgeofizika” AJda korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha davra suhbati tashkil etildi. Tadbir O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2025-yil 5-mart kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi yig‘ilishida belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini ta’minlash doirasida o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida jamiyat va uning tarkibiy bo‘linmalarida korrupsiya holatlarini erta aniqlash, ularning oldini olish va bartaraf etish bo‘yicha aniq vazifalar belgilandi. Shuningdek, korrupsiya xavfi bo‘lishi mumkin bo‘lgan holatlar, ularning sabablarini tahlil qilish, manfaatlar to‘qnashuvi va boshqa salbiy omillarning oldini olish bo‘yicha fikr almashildi.

14 марта 2025 года в АО «Узбекгеофизика» был организован круглый стол по вопросам борьбы с коррупцией.
14.03.2025
1183
14 марта 2025 года в АО «Узбекгеофизика» был организован круглый стол по вопросам борьбы с коррупцией. Мероприятие было проведено в рамках реализации приоритетных задач, определенных на заседании Национального совета по борьбе с коррупцией при Президенте Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым 5 марта 2025 года.
В ходе встречи были определены конкретные задачи по раннему выявлению случаев коррупции в обществе и его структурных подразделениях, а также по их предотвращению и устранению. Также было обменяно мнение о возможных случаях коррупционного риска, анализе их причин, предотвращении конфликта интересов и других негативных факторов.