“Коррупцияга қарши курашиш соҳасида амалга оширилаётган тадбирлар, ходимларнинг ҳуқуқий онги ва маданиятини юксалтириш, коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантириш бўйича” “Zoom” платформаси орқали семинар ўтказилди.
26.06.2023
1631
Жорий йилнинг 26 июнь куни “Ўзбекгеофизика” АЖ ва унинг таркибий бўлинмалари ходимларига, Тоғ-кон саноати ва геология вазирлиги ва тизим корхоналарида “Коррупцияга қарши курашиш соҳасида амалга оширилаётган тадбирлар, ходимларнинг ҳуқуқий онги ва маданиятини юксалтириш, коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантириш бўйича” “Zoom” платформаси орқали семинар ўтказилди.
Семинарда Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси бошқармаси катта прокурорлари К.Мусашайхов ва Л.Толибовлар прокуратура органларининг коррупцияга қарши курашиш йўналишида олиб борилаётган ишлар хусусидаги маърузаси онлайн тарзда эшитилди.

Проведен семинар “О мерах, реализуемых в сфере противодействия коррупции, повышения правосознания и культуры работников, формирования бескомпромиссного отношения к коррупции” на платформе “Zoom”
26 июня т.г. работникам АО “Узбекгеофизика” и подведомственных подазделений, в Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии и в её структурынх подразделений проведен семинар “О мерах, реализуемых в сфере противодействия коррупции, повышения правосознания и культуры работников, формирования бескомпромиссного отношения к коррупции” на платформе “Zoom”.
На семинаре старшие прокуроры Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан Мусашайхов К. и Талыбов Л. в режиме онлайн выступили с докладом о деятельности органов прокуратуры в сфере борьбы с коррупцией.