“Oʻzbekgeofizika” AJ tizimida amalga oshirilayotgan ishlar xususida
• Togʻ-kon sanoati va geologiya vazirligi “Oʻzbekgeofizika” AJning “Amirobod kon geofizika ekspeditsiya” filiali balansidagi geologik-geoximik va geologik-texnologik tadqiqot stansiyalarini bosqichma-bosqich taʼmirlash ishlari davom ettirilmoqda.
•  “Yakkabogʻ geofizika ekspeditsiyasi” filialiga qarashli 02/23-26-sonli Jambuloq 3D - dala partiyasi hisoblash markazida, dala sharoitida ishlarni sifatini nazorat qilish va kameral ishlarni amalga oshirish dasturiy taʼminoti ishga tushirildi.
• Shuningdek, “Fargʻona geofizika ekspeditsiyasi” filiali ishchi guruhi tomonidan Yangiariq seysmik qidiruv partiyasining dala ishlari sifati va samaradorligi oʻrganildi.

О деятельности экспедиций АО «Узбекгеофизика»
• Продолжается модернизация геолого-технологических станций, находящихся на балансе «Амирабадской горно-геофизической экспедиции» филиала АО «Узбекгеофизика» Министерства горнодобывающей промышленности и геологии.
•  В вычислительном центре полевой партии №02/23-26 Джамбулок 3D филиала «Яккабогской геофизической экспедиции» запущено программное обеспечение предназначенное для проведения в полевых условиях постоянного контроля качества и соответствующих камеральных работ.
•  Также, со стороны рабочей группы филиала «Ферганская геофизическая экспедиция» изучено качество и эффективность полевых работ Янгарикской сейсморазведочной партии.