"Oʻzbekgeofizika" AJ ning "Yakkabogʻ geofizika ekspeditsiyasi" filialida faoliyat olib borayotgan xodimlarga belgilangan dastur asosida "Korrupsiyaga qarshi kurashish siyosati" mavzusida seminar boʻlib oʻtdi.
18.01.2024
1471
Korrupsiya — bu jamiyatni turli yoʻllar bilan iskanjaga oladigan illatdir. Mazkur illat demokratiya va huquq ustuvorligi asoslariga putur yetkazadi, inson huquqlari buzilishiga olib keladi, hayot sifatini yomonlashtiradi va odamlar xavfsizligiga tahdid soladigan uyushgan jinoyatchilik va boshqa hodisalar ildiz otishi uchun sharoit yaratib beradi.
Tadbir jamiyatning Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplaens nazorati boʻlimi mutaxassislari tomonidan filial ma'sullariga "Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida amalga oshirilayotgan ishlar va unga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish, xodimlarning huquqiy ongini va madaniyatini yuksaltirish" mavzusida tushuncha va tavsiyalar berildi.
Seminar yakunida oʻtilgan mavzular boʻyicha xodimlar tushunchasini bilish maqsadida test savollari tarqatildi.

На основе программы, установленной для сотрудников филиала «Яккабогская геофизическая экспедиция» АО «Узбекгеофизика», проведен семинар на тему «Антикоррупционная политика».
18.01.2024
1472
Коррупция – это порок, который по-разному поражает общество. Этот порок подрывает основы демократии и верховенства закона, приводит к нарушениям прав человека, ухудшает качество жизни и создает условия для укоренения организованной преступности и других явлений, угрожающих безопасности людей.
На мероприятии эксперты отдела противодействия коррупции и комплаенс-контроля общества дали рекомендации и рекомендации руководителям филиалов на тему «Работы, проводимые в сфере противодействия коррупции и формирования бескомпромиссного отношения к ней, повышения правовая грамотность и культура сотрудников».