‘‘Farg‘ona geofizika ekspeditsiyasi‘‘ filialida ‘‘2024-yil yakunlari va 2025-yil vazifalari‘‘ bo‘yicha yig'ilish bo’lib o’tdi
21.12.2024
1106
‘‘O‘zbekgeofizika‘‘ AJ Boshqaruv raisining geologiya va geofizika ishlari bo‘yicha o‘rinbosari O. A. Yuldashev rahbarligida ‘‘Farg‘ona geofizika ekspeditsiyasi‘‘ filialida ‘‘2024-yil yakunlari va 2025-yil vazifalari‘‘ bo‘yicha yig'ilish bo’lib o’tdi.
Yig'ilishda filial direktori D. M. Usmonov tomonidan filialda geofizik dala geofizika tadqiqotlari, kon-geofizika ishlari, filialning texnik-iqtisodiy koʻrsatkichlari, asbob-uskunalarni modernizatsiya qilish va xodimlarning malakasini oshirish bo'yicha amalga oshirilgan ishlarga oid yil hisobotini taqdim etdi. Shuningdek, 2025 yilga mo‘ljallangan rejalar belgilandi.
Yig’ilish yakunida erishilgan yutuqlar va yo‘l qo'yilgan kamchiliklar, yuzaga kelgan muammolar muhokama qilindi.

Ферганская геофизическая экспедиция» состоялось собрание на тему «Итоги 2024 года и задачи на 2025 год»
21.12.2024
1107
Под руководством заместителя председателя правления АО «Узбекгеофизика» по вопросам геологии и геофизики О.А. Юлдашева в филиале «Ферганская геофизическая экспедиция» состоялось собрание на тему «Итоги 2024 года и задачи на 2025 год».
В ходе собрания директор филиала Д.М. Усмонов представил годовой отчет, включающий результаты полевых геофизических исследований, горно-геофизических работ, анализ технико-экономических показателей филиала, мероприятия по модернизации оборудования и повышению квалификации сотрудников. Также были обозначены планы и ключевые задачи на 2025 год.
В заключительной части заседания были подробно обсуждены достигнутые успехи, выявленные недостатки и существующие проблемы, а также предложены пути их решения.