“O‘ZBEKGEOFIZIKA KUBOGI – 2025” FUTBOL MUSOBAQASI
Prezidentimizning sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlari hamda “O‘zbekgeofizika” AJning yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishga qaratilgan Yoshlar dasturi doirasida joriy yilning 19–20 sentabr kunlari “O‘zbekgeofizika” AJ va filiallari o‘rtasida futbol musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida “O‘zbekgeofizika” AJ Boshqaruv raisining birinchi o‘rinbosari A. Azimboev ishtirok etib, barcha jamoalarga omad tiladi. Sardorlarga o‘yin qoidalari va tartib-intizom bo‘yicha tushuntirish berilgach, qur’a tashlandi va jamoalar ketma-ketligi aniqlandi.
Ikki kun davomida jamoalar tartib-intizomga amal qilgan holda halol va qizg‘in bellashdilar. Ishtirokchilar uchun qulay shart-sharoit yaratish maqsadida kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan nonushta va tushlik tashkillashtirildi.

ФУТБОЛЬНЫЙ ТУРНИР «КУБОК УЗБЕКГЕОФИЗИКИ – 2025»
В рамках мер, предпринимаемых Президентом Республики Узбекистан по широкому пропагандированию здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта, а также в рамках Молодёжной программы АО «Узбекгеофизика», направленной на реализацию государственной молодёжной политики, 19–20 сентября текущего года состоялся футбольный турнир среди АО «Узбекгеофизика» и его филиалов.
В церемонии открытия принял участие первый заместитель председателя правления АО «Узбекгеофизика» А. Азимбоев, который пожелал всем командам удачи. После разъяснения капитанам правил игры и дисциплины была проведена жеребьёвка, по итогам которой определилась последовательность матчей.
В течение двух дней команды честно и активно соревновались, соблюдая дисциплину и спортивный дух. Для создания комфортных условий участникам профсоюзным комитетом были организованы завтрак и обед.