Audit natijalari bo‘yicha Jamiyat Boshqaruv raisi xodimlarga jamiyat va uning tarkibiy bo‘linmalarida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar va ularning natijalari haqida
19.12.2024
1149
2024-yil 12-14 dekabr kunlari "O'zbekgeofizika" AJning "Buxoro geofizika ekspeditsiyasi" filiali faoliyati ISO 37001:2016 xalqaro standarti talablari asosida sertifikatlash bo‘yicha tashqi auditdan muvaffaqiyatli o‘tdi.
Audit natijalari bo‘yicha Jamiyat Boshqaruv raisi xodimlarga jamiyat va uning tarkibiy bo‘linmalarida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar va ularning natijalari haqida qisqacha ma'lumot berdi.
ISO 37001:2016 standarti tashkilotlarda poraxo‘rlikka qarshi boshqaruv tizimini joriy etish, amalga oshirish, saqlash va takomillashtirish uchun talablarni belgilaydi.
Ushbu standart tashkilotlarga poraxo‘rlikning oldini olish, aniqlash va unga qarshi choralar ko‘rishda yordam berish uchun mo‘ljallangan.
"Buxoro geofizika ekspeditsiyasi" filialining ushbu sertifikatni qo‘lga kiritishi jamiyatning korrupsiyaga qarshi kurashish borasidagi sa'y-harakatlari samaradorligini tasdiqlaydi.

По результатам аудита Председатель Правления общества предоставил сотрудникам краткую информацию о результатах проведенных мероприятий по борьбе с коррупцией
19.12.2024
1150
12-14 декабря 2024 года филиал "Бухарская геофизическая экспедиция" акционерного общества "Узбекгеофизика" успешно прошел внешний аудит на соответствие требованиям международного стандарта ISO 37001:2016.
По результатам аудита Председатель Правления общества предоставил сотрудникам краткую информацию о результатах проведенных мероприятий по борьбе с коррупцией в Обществе и его структурных подразделениях.
Стандарт ISO 37001:2016 устанавливает требования для внедрения, реализации, поддержания и совершенствования системы управления по борьбе с коррупцией в организациях.
Этот стандарт предназначен для помощи организациям в предотвращении, выявлении и принятии мер противодействия коррупции.
Получение данного сертификата филиалом "Бухарская геофизическая экспедиции" подтверждает эффективность усилий общества в борьбе с коррупцией.