“O‘zbekgeofizika” AJning 2024-yilgi ishlab chiqarish faoliyatining natijalari va 2025-yilga mo‘ljallangan dasturning ustuvor yo‘nalishlariga bag‘ishlangan yil yakunlari yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
26.12.2024
1355
“O‘zbekgeofizika” AJning 2024-yilgi ishlab chiqarish faoliyatining natijalari va 2025-yilga mo‘ljallangan dasturning ustuvor yo‘nalishlariga bag‘ishlangan yil yakunlari yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda “O‘zbekgeofizika” AJ Boshqaruv raisi, hamda jamiyatning filial direktorlarining yil davomida bajarilgan geologiya-qidiruv ishlari natijalari, texnik-iqtisodiy ko‘rsatkichlar, mehnat muhofazasi, xodimlarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, yoshlar siyosati va boshqa erishilgan ko‘rsatkichlar bo‘yicha hisobotlari tinglandi.Tadbir davomida “Yakkabog‘ geofizika ekspeditsiyasi” filiali direktoriga korrupsiyaga qarshi kurashish menejment tizimi bo‘yicha ISO 37001:2016 xalqaro standarti talablariga muvofiqligi uchun sertifikat topshirildi.
Yig‘ilishda “O‘zbekgeofizika” AJ kuzatuv kengashi raisi N.U. Muxutdinov va Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligining neft va gaz geologiyasi bo‘limi boshlig‘i A.Toshqulov “O‘zbekgeofizika” AJ tomonidan 2024-yilda Davlat dasturi va boshqa shartnomaviy geologiya-qidiruv maqsadlari to‘liq bajarilganini ta’kidlab, jamiyat jamoasini kirib kelayotgan yangi 2025-yil bilan tabriklashdi. Ular kelajakda yangi istiqbolli neft va gaz maydonlarini izlab topishda yutuqlar tilab, jamiyat faoliyatiga muvaffaqiyatlar tiladi.

Состоялось итоговое собрание, посвящённое результатам производственной деятельности АО «Узбекгеофизика» за 2024 год и приоритетным направлениям программы на 2025 год.
26.12.2024
1356
На собрании были заслушаны отчёты председателя правления АО «Узбекгеофизика» и директоров филиалов Общества по итогам геолого-разведочных работ, технико-экономических показателей, охраны труда, социальной поддержки сотрудников, молодежной политики и других достигнутых результатов за год.
В ходе мероприятия директору филиала «Яккабогская геофизическая экспедиция» был вручён сертификат о соответствии международному стандарту ISO 37001:2016 в области системы менеджмента по борьбе с коррупцией.
В собрании также приняли участие председатель Наблюдательного совета АО «Узбекгеофизика» Н.У. Мухутдинов и руководитель отдела нефти и газа Министерства горнодобывающей промышленности и геологии А.Тошкулов. Они отметили, что в 2024 году Государственная программа и другие контрактные геолого-разведочные цели были полностью выполнены, и поздравили коллектив Общества с наступающим 2025 годом. Они пожелали успешных достижений в поиске новых перспективных нефтегазовых месторождений и успехов в деятельности Общества в будущем.