“O‘zbekgeofizika” AJda CSR va ESG tizimlari joriy etilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 21 fevraldagi PF-37-son Farmonga muvofiq “O‘zbekgeofizika” AJda korporativ ijtimoiy mas’uliyat (CSR) va ekologik, ijtimoiy va korporativ boshqaruv (ESG) tizimlarini joriy etish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar boshlangan.
Hozirda, “katta to‘rtlik”ka kiruvchi “KPMG Audit” MCHJ tomonidan Jamiyatda CSR va ESG tamoyillarini joriy etish, barqaror rivojlanish strategiyasini ishlab chiqish va yillik hisobotni tayyorlash bo‘yicha amaliy ishlar olib borilmoqda.

В АО «Узбекгеофизика» внедряются системы CSR и ESG
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан № PF-37 от 21 февраля 2024 года, в АО «Узбекгеофизика» началась реализация комплекса мер по внедрению системы корпоративной социальной ответственности (CSR) и принципов экологического, социального и корпоративного управления (ESG).
В настоящее время ООО «KPMG Audit», входящее в «большую четверку», проводит практические работы по внедрению принципов CSR и ESG в компании, разработке стратегии устойчивого развития и подготовке годового отчета.