Geofizik ishlab chiqarish jarayonlarini to‘liq raqamli davrga olib chiqish
“O‘zbekgeofizika” AJ ishlab chiqarishda raqamli texnologiyalarni keng joriy etish orqali zamonaviy innovatsion yondashuvlarni amalda tatbiq etmoqda. Endi Respublikamizning istalgan hududidan dala va kon geofizikasi bo‘yicha ma’lumotlarni tezkor yig‘ish, qayta ishlash va tahlil qilish jarayonlari to‘liq raqamlashtirilgan.
Ichki boshqaruv jarayonlarida hujjatlar aylanishi va ijro intizomi maxsus dasturiy ta’minot orqali avtomatlashtirilgan, bu esa jarayonlarning aniq va samarali bajarilishini ta’minlamoqda.
Shuningdek, geofizik ma’lumotlarni birlashtirgan yagona elektron baza yaratildi. Ushbu ma’lumotlar raqamli shaklda uzluksiz to‘ldirib borilmoqda.

Полный переход геофизических производственных процессов на цифровую эпоху
АО «Узбекгеофизика» активно внедряет современные инновационные подходы за счет широкого применения цифровых технологий в производстве. Теперь процессы оперативного сбора, обработки и анализа данных по полевой и промысловой геофизике полностью цифровизированы, что позволяет работать с любой точкой Республики.
Внутренние управленческие процессы, такие как документооборот и исполнительская дисциплина, автоматизированы с использованием специализированного программного обеспечения, что обеспечивает точное и эффективное выполнение задач.
Кроме того, создана единая электронная база геофизических данных, которая постоянно пополняется в цифровом формате, что способствует поддержанию актуальности и доступности информации.