"O‘zbekgeofizika" AJda korrupsiya va manfaatlar to‘qnashuvi bo‘yicha seminar o‘tkazildi
2025-yil 11-fevral kuni "O‘zbekgeofizika" AJ markaziy apparati va bevosita tarkibiy bo‘linmalar xodimlari ishtirokida seminar tashkil etildi. Unda O‘zbekiston Respublikasining “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonuni talablari, shuningdek, “O‘zbekgeofizika” AJda mumkin bo‘lgan qonunbuzarliklar, xususan, odob-axloq qoidalari va korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar haqida aloqa kanallari orqali xabar berish tartibi muhokama qilindi.
Shuningdek, seminar davomida kelib tushgan xabarlarni ko‘rib chiqish va xabar bergan shaxslarni rag‘batlantirish tartiblari, korrupsion harakatlar uchun intizomiy hamda jinoiy javobgarlik tamoyillari haqida batafsil tushuntirish berildi.

В АО «O‘zbekgeofizika» состоялся семинар по вопросам коррупции и конфликта интересов
11 февраля 2025 года в АО «O‘zbekgeofizika» прошел семинар с участием сотрудников центрального аппарата и структурных подразделений. В ходе мероприятия были рассмотрены требования Закона Республики Узбекистан «О конфликте интересов», а также порядок информирования через каналы связи о возможных нарушениях в АО «O‘zbekgeofizika», включая несоблюдение норм этики и правонарушения, связанные с коррупцией.
Кроме того, участникам разъяснили процедуры рассмотрения поступивших сообщений, меры поощрения за предоставление информации, а также принципы дисциплинарной и уголовной ответственности за коррупционные правонарушения.