Geofizik tadqiqotlarni rivojlantirishda xalqaro hamkorlik
"O‘zbekgeofizika" AJ va "TNG-AlGIS" MCHJ ("Tatneft" OAJ korxonasi, Totoriston Respublikasi) o‘rtasida kon-geofizika tadqiqotlari (KGT) ma’lumotlarini qayta ishlash va talqin qilish sohasida yosh mutaxassislarning kasbiy darajasini oshirishga qaratilgan hamkorlik doirasida zaxiralarni hisoblashning tajriba-uslubiy partiyasi  bazasida xorijiy ekspertlar rahbarligida malaka oshirish tashkil etildi.
Tadbirning asosiy maqsadi:
1. Ikki tashkilot mutaxassislari o‘rtasida tajriba almashish.
2. Ochiq va mustahkamlangan o‘zanli quduqlarda KGT natijalari bo‘yicha xulosalarning aniqligi va ishonchliligini oshirish.
3. Tezkor xulosalar berishni optimallashtirish va uglevodorodlar zaxiralarini hisoblashda geofizik ma’lumotlarni tahlil qilishning zamonaviy usullarini joriy etish.
Ushbu loyiha neft-gaz sohasidagi xalqaro hamkorlikning muhimligini, shuningdek, geologiya-qidiruv ishlari samaradorligini oshirish uchun ilg‘or texnologiyalarni joriy etishga intilishni belgilaydi.

Международное сотрудничество в развитии геофизических исследований
В рамках сотрудничества АО "Узбекгеофизика" и ООО "ТНГ-АлГИС" (дочерняя компания ПАО "Татнефть", Республика Татарстан) направленого на повышение профессионального уровня молодых специалистов в области обработки и интерпретации данных геофизических исследований (ГИС), было организовано обучение на базе Опытно-методической партии подсчета запасов (ОМП (ПЗ)) под руководством зарубежных экспертов.
Основной целью мероприятия было:
1. Обмен опытом между специалистами Узбекистана и Татарстана.
2. Повышение точности и достоверности заключений по результатам ГИС в открытых и обсаженных стволах скважин.
3. Внедрение современных методик анализа геофизических данных для оптимизации выдачи оперативных заключений и при подсчете запасов углеводородов.
Этот проект подчеркивает важность международного сотрудничества в нефтегазовой отрасли, а также стремление интеграции передовых технологий для повышения эффективности геологоразведочных работ.