Ish sifati, sharoitlar va resurslarni kengaytirish bo‘yicha amaliy nazorat
Joriy yilda belgilangan geologiya va geofizika vazifalarini oʻz vaqtida va samarali bajarish, amalga oshirilayotgan ishlarning sifati va ishonchliligini oshirish, shuningdek dala sharoitida ishchi xodimlarga yaratilgan mehnat sharoitlarini oʻrganish maqsadida “Oʻzbekgeofizika” AJ boshqaruv raisi R.Yusupjonov “Buxoro geofizika ekspeditsiyasi” filiali tarkibidagi Qorovulbozor 3D seysmik partiyasiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida dala seysmik qidiruv ish jarayonlari, partiyada yaratilgan mehnat va dam olish sharoitlari, loyiha boʻyicha amalga oshirilayotgan ishlar holati bilan tanishildi.
Shuningdek, Buxoro-Xiva regionida mineral-xom ashyo bazasini koʻpaytirish maqsadida uglevodorod resurslarini oʻstirishga oid materiallar oʻrganildi va masʼul ijrochilarga tegishli koʻrsatmalar berildi.

Изучение выполнения геолого-геофизических задач на местах
В целях своевременного и эффективного выполнения запланированных на текущий год геолого-геофизических задач, повышения качества и надёжности проводимых работ, а также изучения условий труда, созданных для сотрудников в полевых условиях, председатель правления АО «O‘zbekgeofizika» Р. Юсупжонов посетил 3D-сейсмическую партию Караулбазар филиала «Бухарская геофизическая экспедиция».
В ходе визита была проведена детальная ознакомительная работа с ходом полевых сейсморазведочных работ, условиями труда и отдыха, созданными в партии, а также с текущим состоянием реализуемых по проекту мероприятий.
Кроме того, были изучены материалы, касающиеся наращивания углеводородных ресурсов с целью расширения минерально-сырьевой базы Бухаро-Хивинского региона, и даны соответствующие поручения ответственным исполнителям.