Ustyurt hududidagi seysmik qidiruv ishlari joylarga chiqib o‘rganildi
Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligining 2025-yil 7-martdagi 29a-sonli buyrug‘iga muvofiq, Geologiya vazirligining Ishchi guruhi bilan hamkorlikda Qoraqalpog‘iston Respublikasining Ustyurt hududida joylashgan “O‘zbekgeofizika” AJ seysmik qidiruv partiyalarida olib borilayotgan ishlar joyiga chiqqan holda o‘rganildi.
O‘rganish jarayonida Davlat dasturi doirasida amalga oshirilayotgan loyihalarning belgilangan geologik topshiriqlarga muvofiqligi, ishlarning bosqichma-bosqich bajarilishi, dala va kameral ishlar sifati, hujjatlarning to‘liqligi hamda bajarilgan ish hajmlarining dalolatnomalarga muvofiqligi bo‘yicha atroflicha tahlil o‘tkazildi va tegishli tavsiyalar berildi.

Сейсморазведочные работы в Устюртском регионе были изучены на месте
Во исполнение приказа Министерства горной промышленности и геологии от 7 марта 2025 года №29а, в сотрудничестве с Рабочей группой Министерства геологии была проведена выездная проверка хода сейсморазведочных работ, осуществляемых сейсмическими партиями АО «Узбекгеофизика» на территории Устюртской части Республики Каракалпакстан.
В ходе изучения была проведена всесторонняя аналитическая оценка соответствия реализуемых проектов установленным геологическим заданиям в рамках Государственной программы, соблюдения поэтапности выполнения работ, качества полевых и камеральных исследований, полноты сопроводительной документации, а также соответствия объёмов выполненных работ данным, отражённым в актах. По результатам проверки были предоставлены соответствующие рекомендации.