"O‘zbekgeofizika" AJda ayollar uchun gender tengligi bo‘yicha seminar-trening
2025-yil 18-mart kuni "O‘zbekgeofizika" AJda faoliyat yuritayotgan ayollar uchun Toshkent davlat milliy universiteti o‘qituvchi-psixologlari S. Ismoilova va A. Xamidova tomonidan “Ayollarning ish va oiladagi o‘rni” mavzusida seminar-trening o‘tkazildi.
Tadbir davomida jamiyatda faoliyat yuritayotgan ayollarning ijtimoiy-iqtisodiy va siyosiy faolligini oshirish, oilaviy munosabatlarni mustahkamlash, shuningdek, ularning huquq va manfaatlarini ta’minlashga oid nazariy va amaliy masalalar muhokama qilindi. Mutaxassislar tomonidan olib borilgan treninglar ishtirokchilarga shaxsiy faolligini yuksaltirish, oilaviy muhitni yaxshilash hamda muhim hayotiy ko‘nikmalarni rivojlantirish imkonini berdi.
Mazkur tadbir O‘zbekistonda xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash va ularning jamiyatdagi o‘rnini mustahkamlashga qaratilgan davlat siyosati doirasida tashkil etildi.

Семинар-тренинг по гендерному равенству для женщин в АО «Узбекгеофизика»
18 марта 2025 года в АО «Узбекгеофизика» для работающих женщин был организован семинар-тренинг на тему «Роль женщин в работе и семье» при участии преподавателей-психологов Ташкентского государственного университета С. Исмоиловой и А. Хамидовой.
В ходе мероприятия были обсуждены теоретические и практические вопросы, связанные с повышением социально-экономической и политической активности женщин, укреплением семейных отношений, а также обеспечением их прав и интересов. Проведенные специалистами тренинги предоставили участницам возможность развить важные навыки по повышению личной активности и улучшению семейной атмосферы.
Данное мероприятие проведено в рамках государственной политики Республики Узбекистан по поддержке женщин и укреплению их роли в обществе.