“O‘zbekgeofizika” AJda Mustaqillikning 34 yilligiga bag'ishlangan tadbir haqida
Joriy yilning 28-avgust kuni “O‘zbekgeofizika” AJ yurtimiz Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan tadbir tashkil etildi. Unda jamiyat rahbariyati, mas’ullar hamda korxona xodimlari ishtirok etdilar.
Tadbir davomida rahbariyat bayram tabrigini yo‘llab, barchani – Mustaqillik bayrami bilan samimiy muborakbod etdi. Mustaqillik yillarida mamlakatimizda, xususan, neft va gaz geologiyasi sohasida erishilgan yutuqlar, taraqqiyot yo‘lida mehnatkash xalqimizning o‘rni hamda bunyodkorlikka qo‘shgan hissasi alohida ta’kidlandi.
Shu munosabat bilan “O‘zbekgeofizika” AJ jamoasi vakili Urazmetov Shermuxammat Djumabayevichning “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan geolog” faxriy unvoni bilan taqdirlangani davlatimiz rahbari tomonidan geologiya sohasiga bildirilayotgan yuksak e’tiborning yaqqol ifodasi ekani alohida qayd etildi.
Shundan so‘ng Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplaens nazorati bo‘limi hamda Ichki nazorat bo‘limi rahbarlari so‘zga chiqib, Jamiyat ichki tartib-qoidalarini yana bir bor eslatib o‘tdilar. Shuningdek, jamoa a’zolari bayram kunlarida hushyorlik va mas’uliyatni oshirish, Vatan ravnaqi va xalq farovonligi yo‘lida fidoyilik bilan xizmat qilishga chorlandi.

Мероприятие, посвящённое 34-летию Независимости в АО «Узбекгеофизика»
28 августа текущего года в АО «Узбекгеофизика» состоялось торжественное мероприятие, посвящённое 34-й годовщине Независимости нашей Родины. В нём приняли участие руководство общества, ответственные лица и сотрудники предприятия.
В ходе мероприятия руководство общества поздравило всех с Днём Независимости и выразило тёплые пожелания. Было отмечено, что за годы Независимости в стране, в частности, в сфере нефтяной и газовой геологии, достигнуты значительные успехи, а трудолюбивый народ Узбекистана внёс весомый вклад в развитие и процветание Родины.
В этот день особо подчеркнули, что присвоение представителю коллектива АО «Узбекгеофизика» Уразметову Шермухаммату Джумабаевичу почётного звания «Заслуженный геолог Республики Узбекистан» является ярким свидетельством высокого внимания, уделяемого со стороны руководства государства к развитию геологической отрасли.
После этого руководители отдела по противодействию коррупции и комплаенс-контролю, а также отдела внутреннего контроля выступили с обращением, напомнив сотрудникам о необходимости строгого соблюдения внутренних правил и норм общества.
Кроме того, коллектив был призван к повышенной бдительности и ответственности в праздничные дни, а также к самоотверженной службе во имя процветания Родины и благополучия народа.