Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha seminar va profilaktik tadbir o‘tkazildi
“O‘zbekgeofizika” AJda korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi ichki me’yoriy hujjatlarni amaliyotga tatbiq etish, shuningdek, “Korrupsiyaga qarshi siyosat” va boshqa ichki hujjatlarning mazmun-mohiyatini xodimlarga yetkazish bo‘yicha tizimli ishlar davom ettirilmoqda.
Shu maqsadda 2026-yil 11-iyun kuni “Yakkabog‘ GE” filiali xodimlari ishtirokida seminar va profilaktik tadbir tashkil etildi. Tadbirda jami 41 nafar xodim ishtirok etdi.
Seminar davomida korrupsiyaviy harakatlar uchun javobgarlik, turli qonunbuzarliklar, shu jumladan, odob-axloq qoidalari, ichki tartib-qoidalar va mehnat intizomi talablarini buzish oqibatlari yuzasidan tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar haqida aloqa kanallari orqali xabar berish tartibi, kelib tushgan murojaatlarni ko‘rib chiqish tamoyillari hamda xabar bergan shaxslarni rag‘batlantirish mexanizmlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
“O‘zbekgeofizika” AJda qonuniylik, ochiqlik va halollik tamoyillarini ta’minlash, xodimlar o‘rtasida korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish muhim ustuvor yo‘nalishlardan biri hisoblanadi.

Проведён семинар и профилактическое мероприятие по противодействию коррупции
В АО «Узбекгеофизика» продолжается системная работа по внедрению внутренних нормативных документов в сфере противодействия коррупции, а также по доведению до сотрудников сути и содержания «Антикоррупционной политики» и других внутренних документов.
В этих целях 11 июня 2026 года с участием сотрудников филиала «Яккабогская ГЭ» был организован семинар и профилактическое мероприятие. В мероприятии приняли участие 41 сотрудник.
В ходе семинара были даны разъяснения по вопросам ответственности за коррупционные действия и различные правонарушения, в том числе за нарушение правил этики, внутреннего распорядка и требований трудовой дисциплины.
Также участникам была представлена подробная информация о порядке сообщения о коррупционных правонарушениях через каналы связи, принципах рассмотрения поступающих обращений, а также механизмах поощрения лиц, сообщивших о таких фактах.
Обеспечение принципов законности, открытости и добросовестности, а также формирование среди сотрудников нетерпимого отношения к коррупции являются одним из важных приоритетных направлений деятельности АО «Узбекгеофизика».