“O‘zbekneftgaz” AJ Bosh geologi, Geologiya departamenti boshlig‘i hamda “O‘zbekgeofizika” AJ Boshqaruv raisi boshchiligidagi ishchi guruh Qoraqalpog‘iston Respublikasidagi ish safarini davom ettirmoqda.
Ishchi guruh tomonidan Yakkabog‘ geofizika ekspeditsiyasi filialiga qarashli Karaumbet 3D dala partiyasi faoliyati o‘rganildi.
Jarayon davomida dala partiyasining umumiy holati, texnikalarning yaroqliligi, xodimlarning mehnat va yashash sharoitlari hamda olib borilayotgan seysmik ishlarning sifati ko‘rib chiqildi.
Aniqlangan kamchiliklar yuzasidan mas’ullar bilan muhokama o‘tkazilib, ularni bartaraf etish bo‘yicha aniq topshiriqlar berildi.

Рабочая поездка рабочей группы продолжается
Рабочая группа под руководством Главного геолога, начальника Департамента геологии АО «Узбекнефтегаз» и Председателя Правления АО «Узбекгеофизика» продолжает рабочую поездку в Республике Каракалпакстан.
Рабочая группа изучила деятельность Караумбетской 3D полевой партии, входящей в состав филиала «Яккабагской геофизической экспедиции».
В ходе работы были рассмотрены общее состояние полевой партии, исправность техники, условия труда и проживания работников, а также качество проводимых сейсмических работ.
По выявленным недостаткам проведено обсуждение с ответственными лицами и даны конкретные поручения по их устранению.