Joriy yilning 6-iyul kuni "O'zbekgeofizika" AJ boshqaruv raisi  R.A. Yusupjonov boshchiligidagi ishchi guruh, hozirgi kunda oʻz mehnat faoliyatini Qoraqalpogʻiston Respublikasida olib borayotgan "Farg'ona geofizika ekspeditsiyasi" filialining "Toldiq  3D seysmik qidiruv dala partiyasi", "Yakkabogʼ geofizika ekspeditsiyasi" ning "Qosqala 3D partiyasi",  bevosita boʼysunuvchi "Qoraqalpoq 3D" partiyasi, shuningdek Neft va gaz korxonalarining buyurtmalari asosida kon geofizika ishlarini olib boruvchi "Ustyurt kon geofizika partiyasi" ga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida jamiaytning dala va kon geofizika partiyalari tomonidan olib borilayotgan ishlari holati va kelgusida  ish rejalari bilan tanishib chiqildi. Shuningdek, partiyalarda mehnat faoliyatini olib borayotgan ishchi - xodimlarning ish jarayonida yuzaga kelayotgan muammolarini oʻrganish maqsadida ochiq suhbat tashkil qilindi.

Рабочая группа под руководством председателя правления АО «Узбекгеофизика» Р.А.  Юсупжонова  посетили полевые партии партии
06.07.2023
1628
6 июля текущего года Рабочая группа под руководством председателя правления АО «Узбекгеофизика» Р.А.  Юсупжонова  посетила  «Толдыкская полевая партия сейсморазведки 3D» филиала «Ферганская геофизическая экспедиция», «Коскалинская 3D партия» «Яккабогской геофизической экспедиции», непосредственно подчиненная партия «Каракалпок 3D», которая в настоящее время ведет свою работу в Республики Каракалпакстан, также посетили «Устюртскую горно-геофизическую партию», которая выполняет горно-геофизические работы по заказам нефтегазовых предприятий.
В ходе визита были рассмотрены состояние работ, проводимых полевой и горно-геофизической сторонами общества, и планы дальнейшей работы. Также была организована открытая дискуссия с целью изучения проблем рабочих, работающих в партиях.