“Ўзбекгеофизика” АЖ нинг Бирлашган касаба уюшма қўмитаси раиси Р.И. Ахматқулов раислигида  2023-2025 йиллар учун тузилган Жамоа шартномасини қабул қилиш бўйича конференция бўлиб ўтди.
10.11.2023
1709
Жорий йилнинг 10 ноябрь куни “Ўзбекгеофизика” АЖ нинг Бирлашган касаба уюшма қўмитаси раиси Р.И. Ахматқулов раислигида  2023-2025 йиллар учун тузилган Жамоа шартномасини қабул қилиш бўйича конференция бўлиб ўтди. Ушбу тадбирда янги Жамоа шартномасига киритилган ўзгартириш ва қўшимчалар бўйича маълумотлар тақдим этилди. Янги Жамоа шартномаси жами 17 боб, 183 банд ва 22 та иловалардан ташкил топган бўлиб, конфереция делегантлари бир овоздан янги Жамоа шартномасини қабул қилиш учун овоз беришди.
Тадбир якунида “Ўзбекгеофизика” АЖ Бошқарув раиси, Бирлашган касаба уюшмаси раиси ва барча филиал касаба уюшмаси раислари байрам билан табриклаб, жамиятда фаолият юритаётган ходимларга янада қулай шарт-шароитлар яратиш бўйича тавсиялар беришди.

Председатель объединённого профсоюзного комитета АО «Узбекгеофизика» Под председательством Р.И.Ахматкулова прошла конференция по принятию Коллективного договора на 2023-2025 годы.
10.11.2023
1708
10 ноября текущего года председатель объединенного профсоюзного комитета АО “Узбекгеофизика” Под председательством Р.И.Ахматкулова состоялась конференция по принятию коллективного договора на 2023-2025 годы. На этом мероприятии была представлена информация об изменениях и дополнениях, внесенных в новый коллективный договор. Новый коллективный договор состоял из 17 глав, 183 пунктов и 22 приложений, при этом делегаты конференции единогласно проголосовали за принятие нового коллективного договора.
В завершение мероприятия председатель правления АО” Узбекгеофизика", председатель Объединенного профсоюза и все председатели филиалов поздравили с праздником и дали рекомендации по созданию более комфортных условий для работников общества.