"O‘zbekgeofizika" AJda kengaytirilgan qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tmoqda
"O‘zbekgeofizika" AJda Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi va "O‘zbekneftgaz" AJ tomonidan olib borilayotgan geologiya-qidiruv ishlari holati va rejalari bo‘yicha kengaytirilgan qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tmoqda.
Yig‘ilishda Vazirlar Mahkamasining "Geologiya sohasini istiqbolli rivojlantirish haqida olib borilayotgan geologiya-qidiruv ishlarini yanada jaddalashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi 670-son qarori hamda "2022-2025 yillarda uglevodorod zaxiralarini ko‘paytirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida"gi 265 - son qarorida belgilangan vazifalar ijrosi muhokama qilinmoqda.

В АО "Узбекгеофизика" проходит расширенное совместное заседание
В АО "Узбекгеофизика" проходит расширенное совместное заседание министерства горнодобывающей промышленности и геологии и АО "Узбекнефтегаз" по состоянию и планам проводимых геологоразведочных работ.
На заседании обсуждается выполнение задач, определенных постановлением Кабинета министров № 670 "О мерах по дальнейшему ускорению геологоразведочных работ по перспективному развитию геологической отрасли" и постановлением Кабинета министров № 265 "О дополнительных мерах по наращиванию запасов углеводородов в 2022-2025 годах".