“Yashil makon” umumilliy loyihasi doirasida
Respublikamizda amalga oshirilayotgan “Yashil makon” umumilliy loyihasi doirasida “O‘zbekgeofizika” AJ jamoasi ham o‘z hissasini qo‘shishda davom etmoqda.
Jumladan, joriy yilning kuz mavsumida Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Buxoro va Farg‘ona viloyatlari hududlarida saksovul, terak, tol, tut hamda boshqa manzarali daraxtlar ekilmoqda. Bugungi kunga kelib jami 13 mingdan ortiq ko‘chatlar ekilgan.
Mazkur jarayonda Jamiyat tarkibiy bo‘linmalari xodimlari faol ishtirok etib, ushbu loyihaning muvaffaqiyatli amalga oshirilishiga munosib hissa qo‘shmoqda.

Общенационального проекта «Зелёное пространство»
Вдохновляясь идеей озеленения и заботы о будущем, коллектив АО «Узбекгеофизика» активно поддерживает общенациональный проект «Зелёное пространство».
Этой осенью в Республике Каракалпакстан, Бухарской и Ферганской областях были высажены саксаул, тополь, ива, тутовые и другие декоративные деревья. На сегодняшний день уже посажено свыше 13 тысяч саженцев, создавая основу для зелёного наследия нашей страны.
Сотрудники структурных подразделений Общества  принимают участие в этом благородном деле, внося значимый вклад в формирование экологически устойчивого будущего. Вместе мы создаём зелёное пространство, вдохновляющее на новые достижения!