“O‘zbekgeofizika” AJda neft-gaz sohasi bo‘yicha qo‘shma ilmiy kengash yig‘ilishi
“O‘zbekgeofizika” AJda 2025-yil 29–30-may kunlari O‘zbekiston Respublikasi Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi hamda “O‘zbekneftgaz” AJ bilan hamkorlikda neft va gaz geologiyasi, geofizikasi va burg‘ilash ishlari holati hamda istiqbollari yuzasidan kengaytirilgan qo‘shma ilmiy-texnik kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Kun tartibidagi asosiy masalalar:
Uglevodorod zaxiralarini ko‘paytirish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar;
2025-yil uchun geologiya-qidiruv rejalari va prognoz ko‘rsatkichlari;
Hududlar kesimidagi geologik faoliyat tahlili;
Ilmiy-tadqiqot natijalari va geofizik ishlanmalar.
Yig‘ilishda Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi, “O‘zbekneftgaz” AJ, “O‘zbekgeofizika” AJ hamda "Neft va gaz konlari geologiyasi hamda qidiruvi instituti" DM mutaxassislari ishtirok etib, 2025-yilning dastlabki 5 oyida amalga oshirilgan ishlar va erishilgan natijalar bo‘yicha taqdimotlar namoyish etildi.

29–30 мая 2025 года в АО «O‘zbekgeofizika» состоялось расширенное совместное заседание научно-технического совета по вопросам состояния и перспектив геологии нефти и газа, геофизики и буровых работ.
02.06.2025
815
Мероприятие прошло в сотрудничестве с Министерством горной промышленности и геологии Республики Узбекистан и АО «O‘zbekneftgaz».
Основные вопросы повестки дня:
Работы по наращиванию запасов углеводородов;
Геологоразведочные планы и прогнозные показатели на 2025 год;
Анализ геологической деятельности по регионам;
Результаты научных исследований и геофизические разработки.
В заседании приняли участие специалисты Министерства горной промышленности и геологии, АО «O‘zbekneftgaz», АО «O‘zbekgeofizika» и ГУП «Институт геологии и разведки нефтяных и газовых месторождений». Были представлены презентации о проделанных работах и достигнутых результатах за первые 5 месяцев 2025 года.