“O‘zbekgeofizika” AJ Boshqaruvi raisi R.A. Yusupjonovning 11 noyabr – Kasaba uyushmalari kuni munosabati bilan bayram tabrigi.
11.11.2022
640
Hurmatli hamkasblar, kasaba uyushma qo‘mitalari raislari, a’zolari, kasaba uyushma faollari va faxriylar!
Sizlarni Kasaba uyushmalari kuni munosabati bilan chin qalbimdan muborakbod etaman. Prezidentimizning 11 noyabr – O‘zbekistonda “Umumxalq bayrami” sifatida dam olish kuni deb e’lon qilganliklari, Sizlarga berilgan ulkan e’tibor va ishonch namunasidir.
Shuni e’tirof etish joizki, o‘tgan 5 yil davomida davlat, kasaba uyushmalari va ish beruvchilar o‘rtasidagi ijtimoiy sheriklik rivoj topib, yangi bosqichga ko‘tarildi. O‘zbekiston Kasaba uyushmalari qo‘mitasining ijtimoiy sheriklikni rivojlantirish, xodimlarning mehnat huquqlarini samarali himoya qilish, mehnat sohasidagi milliy qonunchilikni takomillashtirishda ishtirok etish yo‘nalishlaridagi faoliyati sezilarli darajada oshdi.
Birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasi hamda uning tarkibidagi boshlang‘ich tashkilotlar bilan ijtimoiy sheriklik tamoyillari asosida ishchi-xodimlarni sog‘lomlashtirish bo‘yicha jamoa shartnomasi orqali joriy yilning o‘tgan davrida "O‘zbekgeofizika" AJda ham samarali ishlar amalga oshirildi.
Bir qancha sport tadbirlari, ma’naviy-marifiy davra suhbatlari, turli xil O‘zbekiston bo‘ylab ichki turizmni rivojlantirish maqsadida ekskursiyalar, mehr-sahovat tadbirlari, konsertlar va shu kabi tadbirlarni yuqori darajada tashkillashtirishda Sizlarning o‘rningiz beqiyos.
Fursatdan foydalanib, ushbu bayram munosabati bilan “O‘zbekgeofizika” AJ Birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasining barcha a’zolariga, ishchi-xodimlar manfaati yo‘lida amalga oshiriyotgan muhim ishlari uchun minnatdorchilik bildiraman. Adolat, hamjihatlik tamoyillariga asoslangan shonli kasaba uyushma bilan an’analarimiz yanada mustahkamlanib, faoliyatingiz doimo mamnunlik olib kelsin!

Поздравление Председателя Правления АО «Узбекгеофизика» Р.А. Юсупжонова с праздником 11 ноября - Днем профсоюзов.
11.11.2022
626
Уважаемые коллеги, председатели и члены профкомов, профсоюзные активисты и ветераны!
Сердечно поздравляю вас с Днем профсоюза. Объявление Президентом Узбекистана 11 ноября «Национальным праздником» является примером большого внимания и доверия к вам.
Следует признать, что за последние 5 лет социальное партнерство государства, профсоюзов и работодателей получило развитие и вышло на новый уровень. Значительно активизировалась деятельность Комитета профсоюзов Узбекистана в направлениях развития социального партнерства, эффективной защиты трудовых прав работников, участия в совершенствовании национального законодательства в сфере труда.
В последний период текущего года в АО «Узбекгеофизика» проведена эффективная работа через коллективный договор по охране здоровья работников на принципах социального партнерства с Объединенным профсоюзным комитетом и входящими в него первичными организациями.
Вы сыграли неоценимую роль в организации ряда спортивных мероприятий, духовно-просветительских круглых столов, экскурсионных, благотворительных акций, концертов и подобных мероприятий в целях развития внутреннего туризма на всей территории Узбекистана.
Пользуясь случаем, хочу поблагодарить всех членов Объединенного профсоюзного комитета АО «Узбекгеофизика» за их важную работу на благо трудящихся. Пусть наши традиции еще больше укрепятся славным профсоюзом, основанным на принципах справедливости и солидарности, и пусть ваша работа всегда приносит вам удовлетворение!