"O'zbekgeofizika" AJ mas'ul xodimlar ishtirokida "Korrupsiyaga qarshi siyosat"bo' yicha seminarlar o'tkazildi
30.05.2024
1117
2024 yilning 29-30 may kunlari Jamiyat Kuzatuv Kengashi va Boshqaruv organing korrupsiyaga qarshi kurashish masalalari bo‘yicha berilgan topshiriqlarini ijrosini ta’minlash maqsadida, “O‘zbekgeofizika” AJ ijro apparati xodimlari ishtirokida O‘zbekgeofizika” AJning “Korrupsiyaga qarshi kurashish Siyosati, “Axloq” Kodeksi, “Shartnomalarni kelishish, imzolash va ijro etish Siyosati”, “Sovg‘a berish va qabul qilish Siyosati” hamda mumkin bo‘lgan qonunbuzarliklar, shu jumladan, odob-axloq qoidalari va korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar to‘g‘risida aloqa kanallari orqali ma’lumot berish tartibi to‘g‘risida seminar o‘tkazildi. O‘tkazilgan seminarlar natijalari bo‘yicha jamiyat xodimlari test sinovlaridan o‘tkazildi.

В АО “Узбекгеофизика”, с участием ответственных работников проведены семинары по “Антикоррупционной политики”.
30.05.2024
1116
29-30 мая 2024 года в целях выполнения задач, поставленных Наблюдательным советом и Органом управления Общества по вопросам по борьбе с коррупцией в АО “Ўзбекгеофизика”, с участием ответственных работников АО “Ўзбекгеофизика” проведены семинары по “Антикоррупционной политики”, “Кодекса этики”, “Политики подписания и исполнения договоров” “Политики принятия и дарения подарков”, а также порядка сообщения по каналам связи о возможных нарушениях законодательства, в том числе о нарушениях этики и коррупции. По результатам проведенных семинаров, проведены тестирование работников общества.