“O‘zbekgeofizika” AJ va uning filiallari faoliyatida korrupsion xavf-xatarlarni aniqlash va oldini olish bo‘yicha seminar o‘tkazildi.
29.03.2024
1337
Joriy yilning 27-mart kuni, “O‘zbekgeofizika” AJ mas’ul xodimlari, “Yakkabog‘ GE” filiali raxbar xodimlari hamda Jamiyat filiallarining kadrlar va xarid bo‘limlari boshliqlari ishtirokida “O‘zbekgeofizika” AJ va uning filiallari faoliyatida korrupsion xavf-xatarlarni aniqlash va oldini olish bo‘yicha seminar o‘tkazilib, unda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 11-maydagi PQ-240-son “Davlat boshqaruvi sohasida korrupsiyaviy xavf-xatarlarni bartaraf etish mexanizmlarini takomillashtirish va ushbu sohada jamoatchilik ishtirokini kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi hamda 2022-yil 12-yanvardagi 81-son “Korrupsiyaga qarshi kurashish ishlarining samaradorligini reyting baholash tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarorlari mazmun mohiyatini tushuntirildi va ushbu yo‘nalish bo‘yicha amalga oshiriladigan tadbirlar belgilab olindi.

Проведен семинар по вопросам выявления и предотвращения коррупционных рисков в деятельности АО «Узбекгеофизика»
29.03.2024
1338
27 марта текущего года с участием ответственных работников АО «Узбекгеофизика», руководяших работников филиала «Яккабог ГЭ», а также руководителей отделов кадров и закупок филиалов АО «Узбекгеофизика» проведен семинар по вопросам выявления и предотвращения коррупционных рисков в деятельности АО «Узбекгеофизика» и подведомственных филиалах, в рамках которого до внимания участников доведены цели и разъяснены сути Постановлений Президента Республики Узбекистан от 11 мая 2022 года ПП-240 «О мерах по совершенствованию механизмов устранения коррупционных рисков в сфере государственного управления и расширению участия общественности в этой сфере» ПП-81 от 12 января 2022 года «О мерах по внедрению системы оценки эффективности антикоррупционной деятельности» и определены мероприятие, необходимое реализовать в этом направлении.