"Buxoro geofizika ekspeditsiyasi" filiali kasaba uyuushmasi tomonidan filialning faxriylari uchun ziyorat tadbirlari uyushtirildi.
14.11.2022
567
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Keksalarni davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2020 yil 28 maydagi qaroriga asosan, har yilning noyabr oyi yurtimizda “Keksalar uchun turizm oyligi” etib belgilangan.
Shu munosabat bilan "Buxoro geofizika ekspeditsiyasi" filiali kasaba uyuushmasi tomonidan "Geofizika" MFY da istiqomat qilayotgan nuroniy otaxon, onaxonlar va filialda uzoq yillar mehnat qilgan faxriy ustozlar uchun "Yetti pir" (Abduxoliq G‘ijduvoniy, Muhammad Orif Revgariy, Mahmud Anjir Fag‘naviy, Xoja Ali Romitaniy, Muhammad Boboyi Samosiy, Sayyid Amir Kulol va Bahouddin Naqshband me’moriy majmualari) ziyorati tashkillashtirildi.

Профсоюз филиала «Бухарская геофизическая экспедиция» организовал паломнические мероприятия для ветеранов филиала.
14.11.2022
556
Согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 28 мая 2020 года «О дополнительных мерах по дальнейшему совершенствованию системы Государственной поддержки пожилых людей» ноябрь месяц объявлен в нашей стране «Месяцем туризма для пожилых людей».
В связи с этим профсоюзом «Бухарская геофизическая экспедиция» организовано посещение мест паломничества «Yetti pir» (архитектурные комплексы Абдухолика Гиждувани, Мухаммада Арифа Ревгари, Махмуда Анжира Фагнави, Ходжи Али Ромитани, Мухаммада Бабаи Самоси, Сайида Амира Кулола и Бахауддина Накшбанда) для пожилых людей и учителей-ветеранов, которые многие годы проработавших в филиале.