“O‘zbekgeofizika” AJ xodimlari o‘rtasida korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida tushuntirish ishlarini olib borish, ularning korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish bo‘yicha tadbir bo‘lib o‘tdi
28.03.2023
1785
Joriy yilning 28 mart kuni “O‘zbekgeofizika” AJ xodimlari o‘rtasida korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida tushuntirish ishlarini olib borish, ularning korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish bo‘yicha tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tizimida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha bosh maslaxatchisi T.Safarov “Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida amalga oshirilayotgan ishlar, adliya organlarining korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi vakolatlari” to‘g‘risida hamda “Korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish, xodimlarning huquqiy ongini va madaniyatini yuksaltirish” mavzularida ma’ruza qildi.

Cреди сотрудников АО «Узбекгеофизика» было проведено мероприятие по проведению разъяснительной работы в сфере противодействия коррупции, формированию у них бескомпромиссного отношения к коррупции.
28.03.2023
1784
28 марта текущего года среди сотрудников АО «Узбекгеофизика» было проведено мероприятие по проведению разъяснительной работы в сфере противодействия коррупции, формированию у них бескомпромиссного отношения к коррупции.
На мероприятии главный советник по борьбе с коррупцией в системе Министерства юстиции Республики Узбекистан Сафаров Т. выступил с докладом на темы «Работы, проводимые в сфере противодействия коррупции, полномочия юстиции органов в сфере противодействия коррупции» и «Формирование бескомпромиссного отношения к коррупции, повышение правосознания и культуры работников».