“Yakkabog‘ geofizika ekspeditsiyasi” filiali kasaba uyushmasi tomonidan faxriylar uchun Surxondaryo viloyatining diqqatga sazovor joylariga sayohat uyushtirildi.
15.11.2022
551
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Keksalarni davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2020 yil 28 maydagi qaroriga asosan, har yilning noyabr oyi yurtimizda “Keksalar uchun turizm oyligi” etib belgilangan. Shu munosabat bilan joriy yilning 12-13 noyabr kunlari "Yakkabog‘ geofizika ekspeditsiyasi" filiali kasaba uyushmasi tomonidan filialda uzoq yillar mehnat qilgan nuroniylar va ishchi - hodimlar uchun Surxondaryo viloyatining diqqatga sazovor joylariga sayohat amalga oshirildi.
Sayohat davomida sayohatchilar Surxondaryo viloyatining tarixiy joylari haqida foydali va qiziqarli ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.

Профсоюзом филиала «Яккабагская геофизическая экспедиция» организована поездка по достопримечательностям Сурхандарьинской области для ветеранов.
15.11.2022
543
Согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 28 мая 2020 года «О дополнительных мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственной поддержки пожилых людей»  ноябрь месяц объявлен в нашей стране «Месяцем туризма для пожилых людей».
В связи с этим 12-13 ноября т.г. профсоюзом филиала «Яккабагская геофизическая экспедиция» организована поездка по достопримечательностям Сурхандарьинской области для ветеранов и работников, многие годы проработавших в филиале.
В ходе поездки путешественники получили полезную и интересную информацию об исторических местах Сурхандарьинской области.