Ishchi guruhning Qoraqalpog‘istondagi ish safari davom etmoqda
14–15 avgust kunlari ishchi guruh tomonidan “Yakkabog‘ GE” filialiga qarashli Shorja 3D seysmik qidiruv dala partiyasi hamda “Ustyurt GE” filialiga qarashli Aktumsuk 2D seysmik qidiruv loyihasidagi ishlarning holati va sifati atroflicha o‘rganildi.
O‘rganishlar davomida dala ishlarining bajarilish sifati, xodimlarning yashash sharoitlari, mehnat va texnika xavfsizligi talablari, shuningdek, avtotransport vositalarining texnik holati va yaroqliligi ko‘zdan kechirildi.
Shundan so‘ng “Ustyurt GE” filiali faoliyati, mavjud sharoitlar va olib borilayotgan ishlar holati bilan tanishildi. Aniqlangan masalalar yuzasidan filial rahbarlari va mutaxassislariga tegishli topshiriqlar berilib, ularning belgilangan muddatlarda va sifatli bajarilishi nazoratga olindi.
Shuningdek, filialda sayyor qabul o‘tkazilib, xodimlarning murojaatlari, taklif va muammolari tinglandi. Bildirilgan masalalar bo‘yicha mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.
Ishlarning sifatli tashkil etilishi, xodimlar uchun munosib mehnat sharoitlarini yaratish hamda aniqlangan kamchiliklarni o‘z vaqtida bartaraf etish bo‘yicha nazorat ishlari davom ettiriladi.

Рабочая поездка рабочей группы в Каракалпакстане продолжается
14–15 августа рабочей группой детально изучены состояние и качество работ на Шоржинской 3D сейсморазведочной полевой партии филиала «Яккабагская ГЭ», а также в рамках Актумсукского 2D сейсморазведочного проекта филиала «Устюртская ГЭ».
В ходе изучения  проверены качество выполнения полевых работ, условия проживания работников, соблюдение требований охраны труда и техники безопасности, а также техническое состояние и исправность автотранспортных средств.
Затем рабочая группа ознакомилась с деятельностью филиала «Устюртская ГЭ», имеющимися условиями и ходом проводимых работ. По выявленным вопросам руководству и специалистам филиала даны соответствующие поручения, контроль за их качественным выполнением в установленные сроки взят на контроль.
Также в филиале проведён выездной приём, в ходе которого выслушаны обращения, предложения и проблемы работников. По озвученным вопросам ответственным лицам даны соответствующие поручения.
Контрольные мероприятия по обеспечению качественной организации работ, созданию надлежащих условий труда для работников и своевременному устранению выявленных недостатков будут продолжены.