Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasining farmoyishiga muvofiq “Geolog ayollar – nafosat timsoli” shiori ostida “Gimnastrada” musobaqasi bo'lib o'tdi.
14.11.2022
548
Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasining 22.10.2022 yildagi № 47 sonli farmoyishiga muvofiq, hamda geologiya tarmog‘ida faoliyat yuritayotgan xotin-qizlar orasida sog‘lom turmush tarzi ko‘nikmalarini shakllantirish maqsadida, “Geolog ayollar – nafosat timsoli” shiori ostida “Gimnastrada” musobaqasi 12-13 noyabr kunlari “Chotqol RM” MCHJ da o‘tkazildi.
Ushbu musobaqada Davlat geologiya qo‘mitasi tasarrufidagi 9 nafar tashkilotlar munosib ishtirok etishdi. Tadbirda oliy toifali sport ustozlari hakamlik qildi.
Xakamlar hayati qaroriga muvofiq:
1 o‘rin – “O‘zbekgeofizika” AJ jamoasi;
2 o‘rin – “Mineral resurslar instituti” DM jamoasi;
3 o‘rin – Geologiya fanlari universiteti jamoasi.
“O‘zbekgeofizika” AJ rahbariyati ushbu musobaqada sovrinli o‘rinni egallagan “O‘zbekgeofizika” AJ jamoasini samimiy muborakbod etadi.

В соответствии с распоряжением Государственного комитета геологии и минеральных ресурсов конкурс «Гимнастрада» прошел под девизом “Геолог аёллар – нафосат тимсоли” среди женщин предприятий.
14.11.2022
537
В соответствии с распоряжением Государственного комитета геологии и минеральных ресурсов от 22.10.2022 № 47 и в целях формирования навыков здорового образа жизни у женщин, работающих в сфере геологии, под лозунгом «Геолог аёллар – нафосат тимсоли» Конкурс «Гимнастрада» прошел 12-13 ноября в ООО «Чоткол РМ».
В данном конкурсе приняли участие 9 организаций, находящихся в ведении Госкомгеологии. Мероприятие судили спортивные педагоги высокого класса.
По завершении первенства судейская коллегия определила победителей:
1 место - команда АО «Узбекгеофизика»;
2 место - команда ДМ "Институт минеральных ресурсов";
3 место - команда Университета геологических наук.
Руководство АО «Узбекгеофизика» искренне поздравляет команду АО «Узбекгеофизика», занявшую призовое место в этом соревновании.