"O‘zbekiston ayoli - sog‘lom oila va sog‘lom jamiyat timsoli" shiori ostida “Energetika xotin-qizlari xalqaro forumi” o‘tkazildi.
21.08.2023
1204
Joriy yilning 16-18 avgust kunlari Qashqadaryo viloyati Shahrisabz shahrining purviqor tog‘lari bag‘rida joylashgan “Lochin” bolalar dam olish oromgohida O‘zbekiston Energetika, neft-gaz va geologiya xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi, "O‘zbekneftgaz" AJ xotin-qizlar qo‘mitasi hamda "Sho‘rtan gaz kimyo majmuasi" MChJ hamkorligida "O‘zbekiston ayoli - sog‘lom oila va sog‘lom jamiyat timsoli" shiori ostida “Energetika xotin-qizlari xalqaro forumi” o‘tkazildi.
Forumda 200 nafarga yaqin ishtirokchilar, shuningdek, Qozog‘iston, Tojikiston, Qirg‘iziston va Tatariston mamlakatlarining energetika va neft-gaz sanoati korxonalardagi mavjud kasaba uyushma qo‘mitalarining 10 nafar vakillari ishtirok etishdi. Turli xil bayram tadbirlari, seminar treyninglar, intellektual o‘yinlar, sport musobaqalari hamda shou dasturlar tashkillashtirildi. Ushbu forumda “O‘zbekgeofizika” AJ ning faol xodimlari ishtirok etishdi va “Zakovat” intellektual o‘yinida sovrinli 2 o‘rinni qo‘lga kiritishdi.

Проведен «Международный форум женщин-энергетиков» под девизом «Женщины Узбекистана – символ здоровой семьи и здорового общества»
21.08.2023
1206
16-18 августа текущего года состоялся Республиканский совет профсоюза работников энергетики, нефти, газа и геологии Узбекистана, АО «Узбекнефтегаз» на базе детской зоне отдыха «Лочин», расположенной в самом сердце Пурвигорских гор г. Шахрисабз Кашкадарьинской области проведен «Международный форум женщин-энергетиков» под девисом «Женщины Узбекистана – символ здоровой семьи и здорового общества» совместно с комитетом девушек и ООО «Шортанский газохимический комплекс». .
В форуме приняли участие около 200 участников, а также 10 представителей действующих профкомов предприятий энергетики и нефтегазовой отрасли Казахстана, Таджикистана, Кыргызстана и Татарстана. Были организованы различные праздничные мероприятия, семинары-тренинги, интеллектуальные игры, спортивные соревнования и шоу-программы. Активисты АО «Узбекгеофизика» приняли участие в данном форуме и завоевали 2 призовых места в интеллектуальной игре «Заковат».