O‘zbekgeofizika AJ: Geologlar kuni keng nishonlandi!
2018 yil 26 dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti farmoniga muvofiq, har yili aprel oyining birinchi yakshanbasi Geologlar kuni deb belgilangan. Bu sana neft va gaz geologiyasi hamda geofizik qidiruv sohasida fidokorona mehnat qilayotgan mutaxassislarimiz uchun alohida ahamiyat kasb etadi.
O‘zbekistonda uglevodorodlar xomashyosi geologiya-qidiruv sohadida muhim o‘rin tutuvchi “O‘zbekgeofizika” AJ da ham kasb bayrami keng nishonladi. Tadbir davomida soha mutaxassislari e’tirof etilib, ularga Tog’ kon sanoati va geologiya vazirligining faxriy yorliqlari va esdalik sovg‘alari topshirildi.

АО «Узбекгеофизика»: День геолога широко отпразднован!
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 26 декабря 2018 года, первое воскресенье апреля каждого года установлено как День геолога. Эта дата имеет особое значение для специалистов, самоотверженно трудящихся в сфере нефтегазовой геологии и геофизических исследований.
В АО «Узбекгеофизика», занимающем важное место в области геологоразведки углеводородного сырья в Узбекистане, профессиональный праздник также был широко отмечен. В ходе мероприятия были отмечены заслуги специалистов отрасли, которым вручены почетные грамоты и памятные подарки от Министерства горнодобывающей промышленности и геологии.