“O‘zbekgeofizika” AJda Korrupsiyaga qarshi kurashish kuniga bag‘ishlangan ochiq eshiklar kuni va seminar o‘tkazildi
04.12.2025
734
Joriy yil 2 dekabr kuni “O‘zbekgeofizika” aksiyadorlik jamiyatida “9 dekabr – Butun jahon korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan mas’ul xodimlar ishtirokida ochiq eshiklar kuni va mazkur yo‘nalishga bag‘ishlangan seminar-trening bo‘lib o‘tdi.
Tadbirning asosiy maqsadi – korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida davlat miqyosida amalga oshirilayotgan ishlar haqida xodimlarga batafsil ma’lumot berish, ularning huquqiy ongi va madaniyatini yuksaltirish, tizimda korrupsiyaga nisbatan mutlaqo murosasiz munosabatni shakllantirishdan iboratdir.
Seminarda O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish borasida olib borilayotgan islohotlar hamda vazirlik va tizim korxonalarida amalga oshirilayotgan kompleks chora-tadbirlar yuzasidan vazirlikning korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo‘limi boshlig‘i Sh. Sagdullaev tomonidan taqdimot asosida ma’ruza qilindi.

В АО «Узбекгеофизика» состоялись День открытых дверей и семинар, приуроченные ко Дню борьбы с коррупцией.
04.12.2025
721
2 декабря текущего года в Акционерном обществе «Узбекгеофизика» в связи с «9 декабря — Международным днём борьбы с коррупцией» при участии ответственных сотрудников были проведены День открытых дверей и семинар-тренинг, посвящённые данной тематике.
Основной целью мероприятия стало подробное информирование сотрудников о мерах, реализуемых на государственном уровне в сфере противодействия коррупции, повышение их правового сознания и культуры, а также формирование в системе абсолютно нетерпимого отношения к коррупции.
В ходе семинара начальник отдела внутреннего антикоррупционного контроля министерства Ш. Сагдуллаев выступил с презентацией и докладом о проводимых в Республике Узбекистан реформах в сфере борьбы с коррупцией, а также о комплексных мерах, реализуемых в министерстве и подведомственных предприятиях.