SLB ekspertlari “O‘zbekgeofizika” AJ xodimlarining kompetensiyalarini baholadi
“O‘zbekgeofizika” AJ va SLB (Schlumberger) kompaniyasi o‘rtasidagi hamkorlik doirasida Jamiyat xodimlarining kompetensiyalarini baholash bosqichi amalga oshirildi. Tadbir SLB kompaniyasining Markaziy Osiyodagi vakolatxonasi bilan hamkorlikda tashkil etildi.
Baholash jarayonida SLB’ning NExT (Network of Excellence in Training) malaka oshirish tizimi doirasida Yevropa va Osiyo bo‘yicha biznes-menejeri B. Medvedev hamda loyiha boshqaruvchisi M. Makarova ishtirok etdi.
Mazkur bosqich dala seysmik ma’lumotlarini qayta ishlash va talqin qilish jarayonlarini jahon standartlariga moslashtirish, shuningdek, zamonaviy geofizik va raqamli texnologiyalarni joriy etish orqali mutaxassislar salohiyatini oshirishga xizmat qiladi.
Unda “O‘zbekgeofizika” AJning ishlov berish va talqin qilish yo‘nalishida faoliyat yuritayotgan 15 nafar mutaxassisning bilim va ko‘nikmalari test sinovlari hamda suhbatlar orqali baholanib, keyingi bosqichda har bir xodim uchun kompetensiyasiga mos individual o‘quv dasturlari ishlab chiqilishi rejalashtirilgan.

Эксперты SLB оценили компетенции сотрудников АО «Узбекгеофизика»
В рамках сотрудничества между АО «Узбекгеофизика» и SLB (Schlumberger) был проведен этап оценки компетенций сотрудников компании. Мероприятие было организовано совместно с центральноазиатским представительством SLB.
В процессе оценки приняли участие бизнес-менеджер по Европе и Азии системы повышения квалификации NExT (Network of Excellence in Training) компании SLB Б. Медведев, а также руководитель проекта М. Макарова.
Этот этап служит для приведения процессов обработки и интерпретации полевых сейсмических данных в соответствие с мировыми стандартами, а также для повышения потенциала специалистов за счет внедрения современных геофизических и цифровых технологий.
Одновременно с этим, посредством тестирования и собеседований будет проведена оценка знаний и навыков 15 специалистов, работающих в направлении обработки и интерпретации информации АО «Узбекгеофизика», а на следующем этапе планируется разработка индивидуальных программ обучения для каждого сотрудника в соответствии с его компетенциями.