SLB bilan hamkorlik: individual o‘quv dasturlari taqdim etildi
“O‘zbekgeofizika” AJ va SLB hamkorligidagi dastur doirasida xodimlar uchun ishlab chiqilgan individual o‘quv rejalari taqdim etildi. Mazkur bosqich ilgari o‘tkazilgan kompetensiyalar tahlili natijalariga asoslanadi.
Har bir mutaxassis uchun o‘quv dasturi uning kasbiy darajasi, amaliy tajribasi va rivojlanish ehtiyojlaridan kelib chiqib shakllantirildi. Dasturlar SLB’ning NExT (Network of Excellence in Training) tizimi asosida tayyorlangan bo‘lib, ma’lumotlarni qayta ishlash va talqin qilish yo‘nalishidagi zamonaviy yondashuvlarni qamrab oladi.
Taqdimot SLB’ning Markaziy Osiyodagi vakolatxonasi bilan hamkorlikda tashkil etildi. Unda kompaniyaning Yevropa va Osiyo bo‘yicha biznes-menejeri B. Medvedev, loyiha boshqaruvchisi M. Makarova hamda menejer I. Tulenov ishtirok etdi.
Ushbu bosqich doirasida mutaxassislarning malakasini tizimli ravishda rivojlantirish, dala seysmik ma’lumotlarini qayta ishlash va talqin qilish jarayonlarida ilg‘or texnologiyalarni qo‘llash ko‘nikmalarini kengaytirish hamda ishlab chiqarish samaradorligini oshirish ko‘zda tutilgan.

Сотрудничество со SLB: представлены индивидуальные учебные программы
В рамках совместной программы АО «Узбекгеофизика» и компании SLB сотрудникам были представлены индивидуальные учебные планы. Данный этап основан на результатах ранее проведённого анализа компетенций.
Для каждого специалиста учебная программа сформирована с учётом его профессионального уровня, практического опыта и потребностей в развитии. Программы разработаны на основе системы NExT (Network of Excellence in Training) компании SLB и охватывают современные подходы в области обработки и интерпретации данных.
Презентация была организована в сотрудничестве с представительством SLB в Центральной Азии. В ней приняли участие бизнес-менеджер компании по Европе и Азии Б. Медведев, руководитель проекта М. Макарова, а также менеджер И. Туленов.
В рамках данного этапа предусмотрено системное развитие квалификации специалистов, расширение навыков применения передовых технологий в процессах обработки и интерпретации полевых сейсмических данных, а также повышение эффективности производства.