“Yoshlar kuni” doirasida “O‘zbekgeofizika” AJda yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan 2026-yil 24-fevral kuni yoshlar bilan o‘tkazilgan muloqotda mamlakatimizda har haftaning payshanba kuni vazirliklar, idoralar va hokimliklarda “Yoshlar kuni” etib belgilandi.
Mazkur tashabbus ijrosini ta’minlash maqsadida "O‘zbekgeofizika" aksiyadorlik jamiyatida har payshanba kuni rahbariyat va yosh xodimlar uchrashuvlarini navbatma-navbat partiyalar hamda filiallarda o‘tkazish tartibi joriy etildi.
26-fevral kuni Jamiyatning Ishlab chiqarish geologik uslubiy partiyasi xodimlari bilan muloqot bo‘lib o‘tdi. Unda yosh mutaxassislarning malakasini oshirish, geologik ma’lumotlarni qayta ishlash va talqin qilish yo‘nalishida xalqaro standartlar talablari asosida yetuk kadrlar tayyorlash masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, yoshlarni malakali mutaxassis va yetakchi geologlar bilan muntazam muloqotga jalb etish, O‘zbekiston va jahon bozorlarida faoliyat yuritayotgan professor-o‘qituvchilar hamda soha ekspertlarini amaliy ish jarayonlariga jalb qilish orqali amaliy va nazariy bilimlarni mustahkamlash yuzasidan takliflar ilgari surildi.

В рамках «Дня молодёжи» в АО «Узбекгеофизика» состоялась встреча с молодыми сотрудниками
В ходе встречи Президента Республики Узбекистан с молодёжью, состоявшейся 24 февраля 2026 года, было определено, что каждый четверг в министерствах, ведомствах и хокимиятах страны будет проводиться «День молодёжи».
В целях реализации данной инициативы в АО «Узбекгеофизика» введён порядок проведения еженедельных встреч руководства с молодыми сотрудниками, которые организуются поочерёдно в партиях и филиалах.
26 февраля состоялась встреча с сотрудниками Производственной геолого-методической партии Общества. В ходе мероприятия обсуждены вопросы повышения квалификации молодых специалистов, подготовки высококвалифицированных кадров в области обработки и интерпретации геологических данных на основе требований международных стандартов.
Также выдвинуты предложения по регулярному вовлечению молодёжи в общение с опытными специалистами и ведущими геологами, а также по привлечению к практической деятельности профессоров и экспертов, работающих на рынках Узбекистана и за рубежом, с целью укрепления как практических, так и теоретических знаний.