“O‘zbekgeofizika” AJda Kasaba uyushmasining 2025 yil yakunlariga bag‘ishlangan Jamoa shartnomasini bajarilishiga oid mehnat jamoasi konferensiya bo‘lib o‘tdi
27.02.2026
271
Joriy yilning 27 fevral kuni "O‘zbekgeofizika" AJda Kasaba uyushma qo'mitasining 2025 yil yakunlariga bag‘ishlangan konferensiya bo‘lib o‘tdi. Unda kasaba uyushmasi rahbariyati, taftish komissiyasi a’zolari, delegatlar hamda jamiyat ishchi-xodimlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida 2025 yilda amalga oshirilgan ishlar va Jamoa shartnomasida belgilangan majburiyatlarning bajarilish darajasi muhokama qilindi. Ijtimoiy-mehnat munosabatlarini tartibga solish, xodimlar huquq va manfaatlarini himoya qilish, mehnat sharoitlarini yaxshilash hamda ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash yo‘nalishlarida olib borilgan ishlar yuzasidan hisobotlar tinglandi.
Delegatlar tomonidan Kasaba uyushmasi qo‘mitasining hisobot davridagi faoliyati qoniqarli deb topildi. Shuningdek, kelgusi davr uchun ustuvor vazifalar belgilab olinib, Jamoa shartnomasida nazarda tutilgan majburiyatlarning izchil ijrosini ta’minlash yuzasidan tegishli tavsiyalar ishlab chiqildi.

В АО «Узбекгеофизика» состоялась конференция трудового коллектива, посвящённая итогам 2025 года и выполнению Коллективного договора
27.02.2026
344
27 февраля текущего года в АО «Узбекгеофизика» состоялась конференция, посвящённая итогам деятельности профсоюзного комитета за 2025 год. В мероприятии приняли участие руководство профсоюза, члены ревизионной комиссии, делегаты, а также сотрудники Общества.
В ходе конференции обсуждены итоги работы за 2025 год и степень выполнения обязательств, предусмотренных Коллективным договором. Заслушаны отчёты о проделанной работе в сфере регулирования социально-трудовых отношений, защиты прав и интересов работников, улучшения условий труда, а также социальной поддержки.
Делегаты признали деятельность профсоюзного комитета за отчётный период удовлетворительной. Также  определены приоритетные задачи на предстоящий период и выработаны соответствующие рекомендации по обеспечению последовательного выполнения обязательств, предусмотренных Коллективным договором.