“O‘zbekgeofizika” AJda “Yoshlar va rahbar” uchrashuvi o‘tkazildi
"O‘zbekgeofizika" AJda Yoshlar kuni munosabati bilan boshqaruv apparati yoshlari ishtirokida “Yoshlar va rahbar” uchrashuvi tashkil etildi. Unda Jamiyat Boshqaruv raisi R. Yusupjonov hamda yosh xodimlar qatnashdi.
Uchrashuvda Jamiyatning istiqboldagi rivojlanish rejalari, geologiya-qidiruv ishlarini chuqur qatlamlarda kengaytirish, zamonaviy texnologiyalarni joriy etish hamda yosh mutaxassislarni ushbu jarayonlarga faol jalb qilish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, raqamlashtirishni jadallashtirish, boshqaruv tizimini takomillashtirish, ishlab chiqarish jarayonlarini masofadan monitoring qilish, qog‘ozbozlikni kamaytirish hamda axborot siyosatini rivojlantirish bo‘yicha yoshlar tomonidan takliflar bildirildi.

В АО «Узбекгеофизика» состоялась встреча «Молодёжь и руководитель»
В АО «Узбекгеофизика» в связи с Днём молодёжи была организована встреча «Молодёжь и руководитель» с участием молодых сотрудников аппарата управления. В мероприятии приняли участие председатель правления общества Р. Юсупжонов и молодые специалисты.
В ходе встречи были обсуждены перспективные планы развития общества, вопросы расширения геологоразведочных работ на глубоких горизонтах, внедрения современных технологий, а также активного привлечения молодых специалистов к данным процессам.
Кроме того, молодыми сотрудниками были выдвинуты предложения по ускорению цифровизации, совершенствованию системы управления, внедрению дистанционного мониторинга производственных процессов, сокращению бумажного документооборота и развитию информационной политики.