Islohotlar sur’ati oshiriladi: “Oʻzbekgeofizika” AJda yangi rahbar ish boshladi
“Oʻzbekneftgaz” AJ Boshqaruv raisining birinchi oʻrinbosari Suhrob Xamrayev “Oʻzbekgeofizika” AJda tanqidiy-tahliliy yigʻilish oʻtkazdi.
Yigʻilish davomida geologiya-qidiruv ishlarining bugungi kun talablariga mos kelmayotgani, uglevodorod zaxiralarini koʻpaytirish, zamonaviy seysmik tadqiqotlarni kengaytirish hamda ishlab chiqarish samaradorligini oshirish borasida mavjud kamchiliklar sanab o‘tildi. Jamiyat faoliyatida islohotlarni jadallashtirish, ilmiy-texnik salohiyatni mustahkamlash va boshqaruv tizimini tubdan takomillashtirish zarurligi alohida taʼkidlandi.
Shuningdek, davlatimiz rahbari tomonidan Jamiyat tarkibidagi geologiya tarmogʻini rivojlantirish yuzasidan belgilangan ustuvor vazifalarning ijrosi, zamonaviy texnologiyalarni joriy etish va geologiya-qidiruv ishlarining natijadorligini oshirish kechiktirib bo‘lmaydigan masalalar ekani ta’kidlandi.
Yigʻilishda neft va gaz sohasida katta tajriba to‘plagan Shokir Jabborov “Oʻzbekgeofizika” AJ Boshqaruv raisi lavozimiga tayinlangani eʼlon qilinib, jamoaga tanishtirildi.
Yangi rahbar oldiga geologiya-qidiruv ishlarini sifat jigatidan yangi bosqichga olib chiqish, sohada zamonaviy boshqaruv yondashuvlari va eng ilg’or texnologilarni joriy etish, uglevodorod zaxiralarini koʻpaytirish boʻyicha ishlarni tez fursatlarda jadallashtirish hamda belgilangan vazifalarning oʻz vaqtida va sifatli ijrosini taʼminlash boʻyicha aniq vazifalar belgilab berildi.

Темпы реформ будут ускорены: в АО «Узбекгеофизика» приступил к работе новый руководитель
Первый заместитель Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» Сухроб Хамраев провёл критико-аналитическое совещание в АО «Узбекгеофизика».
В ходе совещания отмечено, что проводимые геологоразведочные работы не в полной мере соответствуют современным требованиям. Были рассмотрены имеющиеся недостатки в вопросах увеличения запасов углеводородов, расширения применения современных сейсмических исследований и повышения эффективности производственной деятельности. Особое внимание уделеобхоено ндимости ускорения реформ в Обществе, укрепления научно-технического потенциала и коренного совершенствования системы управления.
Также подчеркнуто, что реализация приоритетных задач, поставленных Президентом Республики Узбекистан по развитию геологической отрасли Общества, внедрение современных технологий и повышение результативности геологоразведочных работ являются вопросами, не терпящими отлагательства.
В ходе совещания коллективу представлен Шокир Джаббаров, обладающий большим опытом работы в нефтегазовой отрасли, который назначен на должность Председателя Правления АО «Узбекгеофизика».
Перед новым руководителем поставлены конкретные задачи по выводу геологоразведочных работ на качественно новый уровень, внедрению современных подходов к управлению и передовых технологий, ускорению работ по увеличению запасов углеводородов, а также обеспечению своевременного и качественного исполнения поставленных задач.