Joriy yilning 1-dekabr kuni "Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi" filialida Qoraqalpoq tilining 34 yilligiga bag'ishlangan davra suhbati bo'lib o'tdi.
01.12.2023
1549
1989-yil 1-dekabr — Qoraqalpogʻiston tarixidagi muhim sanalardan biridir. Ana shu kuni Qoraqalpoq tiliga davlat tili maqomi berilgan. Har yili Qoraqalpogʻiston Respublikasida bu sana keng nishonlanib kelinadi.
Joriy yilning 1-dekabr kuni "Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi" filialida Qoraqalpoq tilining 34 yilligiga bag'ishlangan davra suhbati bo'lib o'tdi. Tadbirga qoraqalpoq tili bo'yicha mutaxassis qatnashib, filial xodimlariga ma'ruza va filial ishchilari tomonidan tayyorlanib kelgan she'rlari eshittirildi.

1 декабря текущего года в филиале «Устюртской геофизической экспедиции» состоялся коллективный розговор, посвященный 34-летию каракалпакского языка.
01.12.2023
1550
1 декабря 1989 года – одна из важных дат в истории Каракалпакстана. В этот день каракалпакскому языку был присвоен статус государственного. Этот день ежегодно широко отмечается в Республике Каракалпакстан.
1 декабря текущего года в филиале «Устюртской геофизической экспедиции» состоялся коллективный розговор, посвященный 34-летию каракалпакского языка. В мероприятии принял участие специалист по каракалпакскому языку, сотрудникам были прочитаны лекция и стихи, подготовленные работниками филиала.