“Oʻzbekgeofizika” AJ “Yakkabogʻ geofizika ekspeditsiyasi” filiali Jambuloq 3D dala partiyasidagi ishlar o‘rganildi
01.11.2023
1599
O‘zbekiston Respublikasi Togʻ-kon sanoati va geologiya vazirining maslahatchisi N.Muxutdinov Qashqadaryo viloyatining neftgazga istiqbolli maydonlarida 3D seysmik qidiruv ishlarini olib borayotgan “Oʻzbekgeofizika” AJ “Yakkabogʻ geofizika ekspeditsiyasi” filialiga qarashli Jambuloq 3D dala partiyasidagi ishlarni ko‘zdan kechirdi.
O‘rganish davomida dala seysmik qidiruv ish jarayonlari, loyiha boʻyicha amalga oshirilayotgan ishlar holati hamda dala hisoblash markazida zamonaviy dasturlar asosida bajarilgan ishlar sifati bilan tanishildi.

Изучена работа Джамбулакской 3D - полевой партии филиала "Яккабагской геофизической экспедиции" АО "Узбекгеофизика"
01.11.2023
1597
Советник министра горнодобывающей промышленности и геологии Республики Узбекистан Н.Мухутдинов осмотрел работы в Джамбулакской 3D полевой партии филиала "Яккабагской геофизической экспедиции" АО "Узбекгеофизика", которая проводит 3D сейсморазведочные работы на перспективных нефтегазоносных участках Кашкадарьинской области.
В ходе исследования советник ознакомился с процессами полевых сейсморазведочных работ, состоянием выполнения проектов, а также качеством работ в полевом вычислительном центре.